O debničke

FF.jpgDebničkovanie je komunitný systém, ktorý sa začína postupne rozvíjať aj u nás. V Nemecku či Francúzsku dnes na odberateľsko-dodávateľskom princípe fungujú tisíce fariem a spokojných domácností.

vajcia.jpg

Prostredníctvom e-shopu si jednoducho pripravíte obsah Vašej debničky podľa vlastnej potreby, spotreby a našej aktuálnej ponuky, ktorej obsahom je vždy čerstvá sezónna zelenina, ovocie, vajíčka, med, mlieko a mliečne výrobky, chutné mäso či iný doplnkový tovar, a to všetko od slovenských prvovýrobcov. Debničku zostavenú podľa vášho výberu si prídete vyzdvihnúť osobne na určené miesto a hodinu, alebo ak nemáte čas, privezieme Vám ju až domov príp. do práce, či na iné, Vami určené miesto.

Kto sa do debničkovania môže zapojiť?

Zapojiť sa môže ktokoľvek. Každý, kto hľadá produkty vyrobené so zreteľom na pôdu, vodu, okolité prostredie a život, ľudské zdravie, produkty vyrobené v mieste človekom, ktorého osobne poznáme a jeho produkty sú preverené. Ďalej ktokoľvek, kto je ochotný prijať fakt, že zelenina a ovocie u nás dozrieva iba v určitú ročnú dobu a čas, a teda iba vtedy ju bude mať na tanieri, že zelenina rastie v zemi, takže na nej niekedy ostane trocha hliny, že niekedy sa neurodia krásne oku lahodiace plody a pre tých, ktorí radšej ako do supermarketu zájdu pre svoj nákup na odberné miesto.

Prečo by som sa mal zapojiť, keď si všetko môžem kúpiť v supermarkete?

Pretože všetky produkty sa predávajú nie anonymne, budete presne vedieť, kto zeleninu a ovocie vypestoval, kde a ako. Svojím nákupom podporíte farmárov, ktorých produkciu konzumujete, a tým podporíte aj drobných hospodárov, ktorých práca má vplyv na okolitú prírodu a krajinu.

Ďalším dôvodom je napr. že dostanete produkt najčerstvejší ako je to len možné. Vyrobený (pozberaný) tesne pred nákupom. Aj keď sa Vám možno na prvý pohľad nebudú zdať krásne ako tie naleštené a nasvietené kusy v supermarketoch, nech je pre Vás potešujúce, že neobsahujú žiadne chemické látky, pesticídy a iné cudzorodé látky, ktoré sú do potravín zámerne pridávané, aby vyzerali „lepšie"!

Aké sú výhody debničiek?

LOKÁLNOSŤ- debničky obsahujú iba lokálne potraviny a umožňujú Vám identifikovať odkiaľ a od koho tovar pochádza.

SEZÓNNOSŤ- debničky obvykle obsahujú sezónnu zeleninu, takže je to akoby ste mali vlastnú záhradu alebo pole a v kuchyni si varíte výhradne z toho, čo sa Vám urodilo.

ROZMANITOSŤ- podľa vlastného vkusu, potreby a spotreby si sami určíte, čo a v akom množstve si nakúpite.

VYSOKÁ KVALITA- často Vám zaručíme aj bio certifikát dodávateľov, avšak nie je nad to, keď máme potraviny vyskúšané, preverené a s farmárom sa poznáme osobne. Vzájomná dôvera je snáď nad všetky certifikáty sveta!

PRIMERANÁ CENA- náklady na distribúciu sú nižšie ako v obchodných reťazcoch, avšak supermarketové akčné ceny nečakajte, cena je primeraná kvalite.

PRAVIDELNOSŤ- potraviny z debničky sa dostávajú na Váš stôl v týždennej periodicite.

Ak sa Vám podarí držať sa týchto jednoduchých šiestich bodov, budete mať ako odberateľ- debničkár v kuchyni vždy čerstvé a chutné potraviny, z ktorých ale samozrejme budete musieť variť. Nás tento systém naučil žiť viac s prírodou, pretože vieme, čo sa kedy zberá, čo kedy dozrieva, vážime si viac prácu iných. Tešíme sa na každé spoločné stretnutie, kde si vymieňame skúsenosti a recepty na chutné a zdravé jedlá. A tiež sme sa naučili mať sa viac rady! Nielen vnútornou krásou, ale i vonkajšou. Nie každá naša paprika, slivka či marhuľa je krásna, súmerných tvarov, príťažlivých lesklých farieb bez kazov naaranžovaná na predaj … sem-tam má aj vadu, tvary rôznorodé, trocha ušpinená od hliny. Také sme aj my, nedokonalé, no zdravé a vyhľadávané!

Ako debničku objednať a čo do nej?

V debničke nájdete rozmanitú ponuku sezónneho a miestneho ovocia, zeleniny, mlieka (kravské alebo kozie), mliečnych výrobkov, mäsa, ktoré spotrebujete cez týždeň a víkend. Debničku môžete doplniť stálou ponukou od slovenských farmárov (med, jogurty, tvaroh, syry, vajíčka, mlieko, domáci králik … atď). Zostavte si obsah vašej debničky tak, aby bola plná vitamínov a Vaše stravovanie bolo vyvážené a pestré. Váš organizmus Vám bude vďačný.

Ochutnajte a vyskladajte si vaškolac1.jpgu debničku čerstvým ovocím, zeleninou, strukovinami a inými kvalitnými a zdravými produktmi od slovenských prvovýrobcov.

Kvalita debničiek spočíva v tom, že produkty sú sezónne, miestnej výroby a zberu, vždy čerstvé. Našim cieľom je uľahčiť Vám dostupnosť najčerstvejších, a tým pádom aj najchutnejších slovenských potravín priamo od slovenských farmárov až k Vám domov. Počas uplynulých rokov osobného hľadania, bádania po kvalitných produktoch a ochutnávania Vám teraz ponúkame „… zdravie z debničky".


Ako systém debničkovania funguje?

Fungujeme ako e-shop, to znamená, že celú objednávku si riadite Vy sami. Po priložení tovaru do nákupnej virtuálnej debničky a stlačení tlačidla „Pristúpiť k objednávke", sa systém uzavrie, spočíta celkovú sumu a budete presmerovaní na úhradu kúpnej ceny cez platobnú službu TatraPay - produkt Tatra banky, vďaka ktorému môžete platiť prostredníctvom Internet bankingu, alebo na službu CardPay - produkt Tatra banky, vďaka ktorému môžete platiť ako debničkar ktorejkoľvek banky vlastniaci platobnú kartu VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro alebo Diners Club. Platbu je potrebné uskutočniť ihneď, inak sa objednávka automaticky zruší. Bez platby bude objednávka neplatná a nebude realizovaná. Po zaplatení začneme Vašu objednávku vybavovať, pričom však nie je možné ju dodatočne zmeniť, alebo odvolať.

Ako dostanem svoju debničku?

Výdajným časom debničiek je každý štvrtok v týždni, popoludní od 16.30- 17.00 hod. na parkovisku Zelený kríčok 2, Trnava (oproti autobusovým zastávkam, vo dvore sa nachádza lekáreň Farmacia) alebo osobný odber v Bratislave na parkovisku pri Štrkovci v Ružinove od 17.30-18.00 hod. Vybraný tovar po dohode možno doručiť na adresu určenú kupujúcim za nasledujúcich podmienok.

Trnava - 0.- € osobný odber

Trnava - 1.75 € doručenie na adresu

Mimo Trnavu (okolie) - 0.55 €/km

Bratislava - 0.- € osobný odber

Bratislava a okolie 25km - 4.80 € doručenie na adresu

Doručenie debničky v Trnave na adresu sa uskutočňuje v čase od 17:15 do 18:30.
Doručenie debničky v Bratislave na adresu sa uskutočňuje v čase 18:15 do 20:00.

Váš debničkový tím D-J

 
Frou-Frou, s.r.o., Lúčna 7362/37, Trnava 917 05,
IČO: 46 305 416, DIČ: 2023326129, IČ DPH: SK2023326129, froufrou@froufrou.sk,
zapisaná v obchodnom registri Okresného súdu Trnava, oddiel: Sro, vložka číslo: 27991/T.

  Powered by Cyclone3 of Comsultia

Frou-Frou v médiách FAQs Kontaktujte nás Všeobecné obchodné podmienky Všeobecné užívateľské podmienky